Jūrmalas Aspazijas skolas un pirmsskolas vecāki jau kopš skolas dibināšanas 1991. gadā atbalsta savu bērnu skolu ar ziedojumiem, kas nodrošina īpašu mācību vidi, mācību metodes un izglītības pieeju:

  • Skola vērsta uz bērna individuālo attīstību, audzinot domājošas, radošas, netkarīgas personības;
  • Cieša skolotāju-skolēna-vecāku sadarbība, kas veido veselīgu skolas psiholoģisko mikroklimatu;
  • Atbalstoša, radoša mācīšanās atmosfēra;
  • Šobrīd aktuālā kompetenču pieeju mācību procesā tiek īstenota jau kopš JAS dibināšanas.

Ar ko Jūrmalas Aspazijas Pamatskolas ir īpaša? Kāpēc Jūrmalas Aspazijas Pamatskolas vecāki ir gatavi ziedot savu bērnu izglītībai?

  • Skolā bērnu skaits nepārsniedz 20 skolēnu katrā klasē, pirmsskolā 3–4 gadīgo bērnu grupās 14, 5–6 gadīgo bērnu grupās – 16. Tas ļauj nodrošināt individuālu pieeju, atbalstu un regulāru atgriezenisko saiti no skolotāja katram bērnam atbilstoši viņa mācīšanās spējām, talantiem un vajadzībām.
  • Otras svešvalodas apguve no 1.klases ar rotaļu, spēļu, dziesmu, izrāžu/etīžu u. c. metožu palīdzību, ļaujot valodu mācīties ar prieku un dodot laiku tās vienmērīgai nostiprināšanai bērna valodā.
  • Skola realizē projektu metodi ikdienas stundās, kas vienlaicīgi nodrošina starpdisciplinaritāti un ļauj bērnam saskatīt zināšanu pielietojumu praksē. Sākumskolā vairāk nekā 50 projektu gadā - “Sēnes” , “Augi”, “Pulkstenis” , “Folklora”, “ Latvija” u. c.
  • Skola realizē vienas dienas projektus zinātnē, sportā, valodās un sociālajās zinātnēs, kuri veltīti kādas tēmas padziļinātai izpētei visas dienas garumā. Projektos piedalās visa skola, izvērtējot bērnu spējas katrā vecumgrupā. (Projekti “Amatniecība”, “Invazīvās sugas” , “Senā Roma” , “Labdarība” u. c.) 
  • Skolas organizētajos pasākumos skolēni līdzdarbojas ideju ģenerēšanā, scenārija veidošanā, dala pienākumus, vada, organizē, attīstot plašas ikdienā nepieciešamas kompetences. Piemēram, Miķeļdienas tirgus ar pašgatavotu lietu izveidi un vecāku piedalīšanos, unikāla Ziemassvētku izrāde ar visu bērnu piedalīšanos, aktīva bērnu līdzdalība Žetonu vakara, izlaiduma un citu skolas pasākumu organizēšanā u. c.
  • Pirmsskolā un sākumskolā tiek izmantotas skolas skolotāju radītas darba lapas un spēles, kuras pielāgotas katrai mācību tēmai, lai skolēns uztvertu informāciju caur dažādiem ceļiem (vizuāli, auditīvi, ar tausti u. c.).
  • Skolai būtiska ir vides mācību programma, kas tiek īstenota, ejot dabā ik dienu vismaz 20–40 min., pētot, vērojot, eksperimentējot, piedzīvojot. Pēc 3. un 6. klases tiek īstenotas vides mācību ekskursijas.
  • Sākumskolā mācību procesu organizēts katram bērnam pēc individuāla plāna, kas sagatavots atbilstoši bērna zināšanu līmenim (piemēram, nedēļas plāniņi, pasta kastītes ar skolotāja labotajiem darbiem, trīs īpašās mācību priekšmetu mapes, rīta aplis u. c.).
  • Divas reizes gadā notiek vecāku – skolēna – skolotāja apspriedes (t. s. portfolio) kā attīstības un sasniegumu progresa novērtējums. Skolēns ir līdzatbildīgs par savu padarīto darbu, vecāki iesaistās izglītošanas procesā.
  • Pirmsskolā vecāki divas reizes gadā saņem skolotāja rakstītas individuālas vēstules par bērna attīstību + individuālās pārrunas ar katru ģimeni klātienē par adaptācijas norisi, dzīvi pirmsskolā, mācību procesu, izaugsmi u.c.
  • Aktīva vecāku iesaiste un līdzdalība pedagoģiskajā procesā – Ģimeņu sporta diena, Tēva diena, Mātes diena, portfolio u. c.

Mēs, Jūrmalas Aspazijas Pamatskolas vecāki, apzināmies, ka ar valsts un pašvaldības finansējumu Jūrmalas Aspazijas Pamatskolas īstenoto mācību pieeju nodrošināt nav iespējams.

Mums rūp mūsu bērnu labsajūta un izglītības kvalitāte, tāpēc ziedojam!

Vecāku ziedojumi IIB ir BRĪVPRĀTĪGI. Jūrmalas Aspazijas Pamatskola ir pašvaldības izglītības iestāde, kurā mācības tiek nodrošinātas bez maksas.

Vecāku ziedojumi ir tradīcija un solidārs atbalsts mūsu bērniem labākai izglītības kvalitātei.

Jūrmalas Aspazijas Pamatskolas īstenotā izglītības pieeja nodrošina augstus mācību rezultātus: IZM IKVD JAS pašvērtējums.